Tedaviler

Diş Eti Hastalıkları – Periodontoloji

Periodontoloji, dişler ve dişlerin etrafında bulunan dokuların sağlık ve hastalıktaki durumlarını inceleyen, bu dokularda meydana gelen hastalıkların teşhisi, tedavisi ve tedavi sonrasında elde edilen sağlığın korunmasını amaçlayan bölümdür.

Daha Fazla Bilgi right-arrow

İmplant Cerrahisi

İmplant, tekli veya çoklu diş eksikliklerinde kullanılabilen diş görevi gören üzerine protez yapılan vücutla uyumlu titanyum vidalardır. Diş eksikliklerinde dişleri kesip köprü yapma zorunluluğunu ortadan kaldırır.

Daha Fazla Bilgi right-arrow

Gülüş Tasarımı

Estetik: güzeli ve güzel sanatların doğasını inceleyen bilim dalıdır. Estetik görüş ise, insanın dış dünyaya karşı ‘güzel’ ve ‘çirkin’ sözleriyle gösterdiği tepkiler olarak tanımlanır.

Daha Fazla Bilgi right-arrow

Çene Cerrahisi

Çene cerrahisi ağız içinde dil, dudak, yanak, tükürük bezleri gibi yumuşak dokuların, dişlerin, çene ve çene eklemine ait her türlü rahatsızlığın, hastalığın tanısı ve cerrahi tedavilerini yapan bir ihtisas dalıdır.

Daha Fazla Bilgi right-arrow

Estetik Diş Hekimliği

Her insan, görünüm ve karakter açısından birbirinden farklıdır, bu yüzden özellikle ön dişlerin restorasyonu, bireyin özel isteklerine, karakteristik özelliklerine ve konuşma biçimine uygun olarak tasarlanmalıdır.

Daha Fazla Bilgi right-arrow

Diş Beyazlatma

Diş beyazlatma, dişlerinin renginden memnun olmayan kişilere önerilen estetik bir çözümdür. Çeşitli nedenlerle renk değiştirmiş dişleri beyazlatmak veya kişiye özel diş rengini birkaç ton açmak için kullanılan bir oksijenasyon yöntemidir.

Daha Fazla Bilgi right-arrow

Protetik Diş Hekimliği

Protetik diş tedavisi, kaybedilen dişler ve ağız içi çevre dokuların hastaya tekrar kazandırılmasını hedefleyen diş hekimliği bölümüdür. Dişler ve çevre dokularının kaybı estetik, fonksiyonel, fonetik ve moral açısından kayıplara neden olacaktır.

Daha Fazla Bilgi right-arrow

Ortodontik Tedavi

Ortodontik tedavi, alt ve üst çeneler arasındaki ilişki bozukluğunu veya dişlerin ebatları ile çene kemiği arasındaki problemleri ortalama 1,5 – 2 yıl gibi sürede çözen, hastanın kendi dişlerine porselen kaplama gibi ileri tedavi yöntemlerinin kullanılmasının önüne geçen koruyucu diş hekimliği dalıdır.

Daha Fazla Bilgi right-arrow

Kanal Tedavisi

Diş sinirlerinin dolgu ya da herhangi bir işlemle iyileşemeyecek kadar zarar gördüğü veya öldüğü zamanlarda uygulanan tedavi şekline kök kanal tedavisi adı verilir. Kanallar, diş yapısında bulunan sinirlerden oluşmaktadır.

Daha Fazla Bilgi right-arrow

Konservatif Diş Tedavileri

Konservatif tedavi; diş sert dokularında çürük veya başka sebeplerden dolayı oluşan madde kayıplarını onarıp, hastaya kaybetmiş olduğu fonksiyon ve estetiği geri kazandıran tedavi şeklidir.

Daha Fazla Bilgi right-arrow